Contact me:

WACHAU a LINZ

 

Zážitok, ktorý sa viaže na tento výlet je spojený s ubytovaním v Das Park Hotel a regiónom Wachau. Návštevník netradičného ubytovania v betónových rúrach za svoj pobyt platí dobrovoľným príspevkom. Ubytovanie sa nachádza v parku neďaleko Dunaja, na predmestí rakúskeho mesta Linz, ktoré ponúka kultúru, gastronómiu a relax v prírode. Linz je známy predovšetkým galériou Lentos a Ars Electronica. Wachau pokojným prostredím, marhuľami, vinárstvom a gastronómiou. (V prípade záujmu možno v Linzi zabezpečiť aj iné ubytovanie.)

Odporúčaný program:

1. Deň

Odchod z BA v doobedňajších hodinách vlastnou dopravou. Príchod a obed v marhuľovom regióne Wachau. Malebné dedinky Dürnstein a Krems ležia v kopcoch nad Dunajom a ponúkajú predovšetkým gastronomické zážitky. Ak máte radi marhule, víno a čerstvú zeleninu, ste na správnom mieste.

Odporúčam zostať jednu noc a priniesť bicykle alebo si ich tu požičať a preskúmať okolie. Prejsť po kopcoch nad viničmi pri západe slnka, oddychovať pri fľaši vína, či už len tak na brehu Dunaja alebo u miestneho vinára.

Možností ubytovať sa je viac. Od Zimmer Frei po päťhviezdičkový hotel, ktorý je súčasťou siete Relais & Chateaux. Vďaka spolupráci a kontaktom v regióne vám vieme ponúknuť nižšie ceny, ako by vám ponúkli hoteliéri pri ich priamej rezervácii.

2. Deň

Odchod z regiónu Wachau v doobedňajších hodinách v smere Linz. Príchod do Linzu, ubytovanie v Das Park Hotel a večerné preskúmanie mesta.

3. Deň

Návšteva galérie Lentos a Ars Electronica, pohodička pri Dunaji a v reštaurácii, ktorú vám znovu veľmi radi poradíme. Odchod v čase a v smere podľa individuálnej potreby.

Ak máte čas ďalších pár dní, odporúčam pokračovať smerom na na Šumavu a Český Krumlov, cez krásne mestečká Telč a Třebíč smerom naspäť do Bratislavy. Na toto okolie sme experti a radi vám ponúkneme ubytovanie predovšetkým v Českom Krumlove a Telči.

 

Tento text je predovšetkým odporúčaním, ako stráviť pár príjemných dní neďaleko Bratislavy, spojený s netradičným ubytovaním v Das Park Hotel. Výlet možno zorganizovať aj na bicykli, po cyklotrase pri Dunaji, vlakmi alebo loďou. Cena záleží od ubytovania, dĺžky výletu a ďalších služieb.

xx:

  • ubytovanie
  • pre menšie skupiny je možné zabezpečiť dopravu, dopravu aj pre cyklistov
  • lodnú dopravu po Dunaji