Contact me:

Vysočina a Český Krumlov

 

Zážitok, ktorý sa viaže na nasledujúci výlet je spojený s českým regiónom Vysočina a Južné Čechy s možnosťou navštíviť prírodu na Šumave a pokračovať v smere na Linz a región Wachau.

Odporúčaný program:

1. Deň

Odchod v doobedňajších hodinách. Návšteva mesta Třebíč a jeho židovskej štvrte a neďalekého mesta Telč s renesančnou architektúrou a množstvom príjemných českých hospôd vhodných na obedný oddych. Príchod do Českého Krumlova, kde odporúčam ubytovanie v penzióne Thallerův Dům.

2. Deň

Raňajky v Českom Krumlove, prechádzka po meste a na hrad so záhradami nad mestom. V okolí možno navštíviť zámok Hluboká nad Vltavou, dedinku Holašovice a ďalšie okolité mestá a dediny Južných Čiech a Šumavy. V letných mesiacoch sa na hrade konajú divadelné predstavenia a iné podujatia.

3. Deň

Šumava s možnosťou výletov po značených trasách a kúpaním vo vodnej nádrži Lipno. V zimných mesiacoch ponúka Šumava možnosti na bežecké a zjazdové lyžovanie, korčulovanie na zamrznutej nádrži.

4. Deň

Návrat do Bratislavy. V prípadne ak máte na cestu ďalších pár dní, odporúčam rozšíriť výlet smerom na Linz a príjemný dunajský región Wachau.

 

Tento text je predovšetkým odporúčaním, ako stráviť pár príjemných dní neďaleko Bratislavy. Cena záleží od ubytovania, dĺžky výletu a ďalších služieb.

[ep*] vám zabezpečí nasledovné:

  • ubytovanie
  • pre menšie skupiny je možné zabezpečiť dopravu, dopravu aj pre cyklistov